Kiralama Koşulları

MİA RENTAL konakladığınız gayrimenkullerde huzurlu, keyifli bir tatil geçirmeniz ve maksimum verim alabilmeniz için kurulmuştur.Bu yüzden şirket olarak vereceğimiz hizmetler ve sizi bağlayan durumlar için bu sözleşmeyi dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

TARAFLAR VE AMAÇ

Bu sözleşme ; “VİLLAYI/DAİREYİ/APARTI” kiralayan (bundan böyle “MÜŞTERİ” olarak anılacaktır) ile “VİLLAYI/DAİREYİ/APARTI” kiraya veren (bundan böyle “MİA KONAKLAMA TURİZM İNŞAAT TİCARET LTD. ŞTİ.” kısaca MİA RENTAL olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için “VİLLAYI/DAİREYİ/APARTI” kiralanması amacı ile yapılmıştır. “www.miarental.com.tr” internet sayfasında ilan edilen “villalarımızdan/dairelerimizden/apartlarımızdan” herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, “MİA RENTAL, rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, MÜŞTERİNİN villayı/daireyi/apartı terk etmesini isteme, alınan kaparo, depozito kira bedelini iade etmeme ve ödenmemiş olan kira bedellerinin tamamını talep etme hakkını verir.

REZERVASYON VE ÖDEME

Villa/Daire/Apartlarımıza internet sayfamızda bulunan Rezervasyon Formunun eksiksiz doldurularak kredi kartı ile ödenmesi durumunda rezervasyon ivedilikle gerçekleştirilir. Ayrıca ön rezervasyon Whatsapp veya Elektronik Posta ile yapılabilir. Bunun için; kiralanmak istenilen Villa/Daire/Apart-ı(ları), kiralanacak tarihleri, iletişim ve fatura bilgilerini belirtip ön kiralama işlemini gerçekleştirilir. Ön kiralama işleminden sonra Villa/Daire/Apart için toplam ödenecek ücretin %35’ini Kapora ödemesi olarak 1 (bir) iş günü içerisinde Havale veya EFT yapılması gerekmektedir. Kredi Kartsız ödemelerde; Kapora tutarı ve Banka Hesap Detaylarımız, “Whatsapp veya Elektronik Posta veya SMS ile bildirilecektir. Ödemeye istinaden MÜŞTERİ’ye yazılı olarak Villanın/Daire/Apart’ın kiralama onayı gönderilecek ve rezervasyon aktifleşecektir.

Kaporanın yatırılmaması durumunda Mia Konaklama Turizm İnşaat Ticaret LTD. ŞTİ, Kiralayana bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve Villa/Daire/Apart’a başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir.

Teslim esnasında Villanın/Daire/Apart’ın tüm kontrolleri yapılıp, geriye kalan ücretini “Nakden, Havale, EFT veya Kredi Kartı” ile ödeme yapılacaktır.

Kiralananın eşyalı olarak teslim edilmesi sebebiyle eşyaların hasar, kayıp, kullanım hatası vs. olmasına karşın 1.000 TL hasar depozitosu alınmakta olup, bu depozito Villa/Daire/Apartın teslimi esnasında MÜŞTERİ’den nakden alınacaktır. Hasar depozitosu müşterinin çıkışında demirbaşların sayımından sonra eksik ve kusur olmaması durumunda Kiralayana iade edilecektir.

Yukardaki sebeplerle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için söz konusu tutarların Villa/Daire/Apart’a giriş günü yanınızda hazır edilmesi önemle hatırlatılır.

Konuta giriş esnasında “Kısa Dönem Kira Sözleşmesi’ karşılıklı olarak imzalanacaktır.

“Elektrik ve Su Saatleri” karşılıklı okunup “ilk okuma” ibareleri makbuza yazılacaktır. Bedeli haricen hesaplanıp çıkış tarihinde MÜŞTERİ’den tahsil edilecektir.

İPTAL/İADE

Kiracı eve giriş tarihinden 30 gün öncesine kadar yapılan iptallerde ön ödeme ücreti iade edilmez. Eğer eve giriş tarihine 30 ile 15 gün arası bir süre kala rezervasyon iptal edilirse kalan ödeme tutarının %50 si MÜŞTERİ’den tahsil edilecektir. Eğer rezervasyon iptali eve giriş tarihinden 14 gün önce gerçekleşir veya eve giriş yapılmaz ise kalan ödeme tutarının tamamı MÜŞTERİ’den tahsil edilecektir.

REZERVASYONUN MİA RENTAL TARAFINDAN İPTALİ

Tatil evlerinin bulunduğu yörelerde veya evlerin kendisinde (evin tesisat donanımındaki problemler, bölgede yaşanan su veya elektrik kesintileri, deprem vb. felaketler) gibi ön görülemeyen durumlarda MİA RENTAL rezervasyonu iptal etme hakkına sahiptir. Bu ve benzeri durumlarda MİA RENTAL, yapılan tüm ödemeyi MÜŞTERİ’ye iade etmekle yükümlüdür. MÜŞTERİ’nin isteğine ve mağduriyetine bağlı olarak MİA RENTAL en az kiralanan ev ile eş değerde alternatif evler sunmaya çalışır. MÜŞTERİ, alternatif ev veya evlerden birini seçebileceği gibi isterse rezervasyonu tamamen iptal ederek yaptığı tüm ödemenin iadesini talep edebilir.

FİYATLAR

İnternet sayfamızda belirtilen villa/daire kiralama bedelleri “1” geceliktir. Kapora, banka hesaplarımıza Havale, EFT veya Kredi Kartı ödeme sistemi ile yapılabilmektedir.

GİRİŞ / ÇIKIŞ

Rezervasyon başlangıç günü villaya/daireye giriş saati, saat 15.30 olup villadan/daireden ayrılış saati tüm ünitelerimiz için, en geç sabah saat 10:00 olacaktır. Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda Mia Rental ekibine 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile villa/daire kontrolü yapılamadan müşterinin villadan/daireden çıkış yapması durumunda hasar depozitosu müşterinin bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir, gönderim masrafları hasar depozitosunun içinden ödenecektir. Müşterinin kendi isteği ile villayı/daireyi erken terk etmesi durumunda müşteriye herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.

KAPASİTE

Villalarımıza/Dairelerimize internet sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, Mia Rental’a yazılı olarak başvurulacak ve villanın/dairenin kapasite durumuna göre Mia Rental uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir, Mia Rental müşteriden ilave ücret talep edebilecektir. Villaya/Daireye giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villaya/daireye misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda Mia Rental misafirlerin villayı/daireyi terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villanın/dairenin tamamen boşaltılmasını talep etme hakkına sahiptir.

VİLLA/DAİRE TEMİZLİĞİ / BAKIMI VE EKSTRA GİDERLER

Haftalık villa/daire kiralama fiyatlarına giriş temizliği dâhil değildir. 2 (iki) Hafta ve üzeri konaklamalarda çarşaf vs. değişimi fiyatlara dâhildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Tüm villaların/dairelerin havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın/dairenin bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya/daireye girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki villa/daire detay sayfasında belirtilmediği sürece tüp gaz fiyata dahildir.

EVCİL HAYVAN / SİGARA

Villalarımıza ve Dairelerimize evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir. Villalarımızın ve Dairelerimizin tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.

HASAR DEPOZİTOSU

Her villanın/dairenin özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu müşteriden tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında müşteriye gönderilen doğrulama belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. (Villa/Daire özellikleri tablosunda veya villa/daire detay sayfasında depozito miktarı belirtilmektedir). Hasar depozitosu müşteriden, villaya/daireye giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri villadan/daireden ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen villa/daire ile demir başlarında bir hasar/eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Müşterinin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte villadan/daireden ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile villa/daire çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito müşteriden alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Villada/Dairede oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.

MİA RENTAL YÜKÜMLÜLÜKLERİM VE GARANTİ

Mia Rental; villanın/dairenin belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. Villaya/Daireye girişte, eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa müşteri tarafından Mia Rental’a derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. Mia Rental bu talebi en geç 24 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. Mia Rental aksaklığın giderilmesinden sorumludur. Mia Rental, zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve müşterilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık vb. ve villada/dairede olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan Mia Rental sorumlu tutulamaz.

Bunun dışında, müşterinin villaya/daireye ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan Mia Rental kesinlikle sorumlu olmayacaktır.

Müşteri, villadan/daireden ayrıldıktan sonra, villada/dairede kaldığı süre içerisinde Mia Rental’a bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

MÜŞTERİ YÜKÜMLÜLÜKLERİ

Müşteriler villayı/daireyi, havuzu, bahçe mobilyalarını, villada/dairede kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür.

Villada/Dairede oluşan herhangi bir hasar durumunda, müşteriler Mia Rental’ı haberdar etmekle yükümlüdür. Müşterilerin konakladıkları süre içinde villaya/daireye verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosu alınmamışsa müşteriden nakit olarak ödemesi talep edilecektir.

Ayrıca müşteri ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle müşteri ve beraberindekiler hakkında Mia Rental’a bir şikâyet ulaşması durumunda Mia Rental müşteriden rezervasyon süresi dolmadan villayı/daireyi boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.

Kiracı (Müşteri), Villa/Daire girişinde Mia Rental’ın düzenlemiş olduğu ’VİLLA/DAİRE KİRA SÖZLEŞMESİ’ni okuyup, anlayıp, imzalamak zorundadır, aksi takdirde; Mia Rental’a daha önce ödemiş olduğu tüm paralar müşteriye iade edilmeyecektir ve villa/daire konaklaması yaptırılmayacaktır (kira tek taraflı olarak, Mia Rental tarafından fesh edilecektir). ’VİLLA/DAİRE KİRA SÖZLEŞMESİ’ni Mia Rental yetkilisinden isteyip inceleyebilirsiniz.

MÜCBİR SEBEBLER

Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda Mia Rental hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesh edebilir. Savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetler, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar, Mia Rental’ın engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce veya kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

ŞİKÂYETLER

Müşteriler villada/dairede kaldıkları süre içerisindeki şikâyetlerini hemen Mia Rental’a bildireceklerdir. Şikâyet konusu durum, Mia Rental görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan/daireden ayrıldıktan sonra yapılacak şikâyetlerden Mia Rental kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTKASI

Mia Rental, iş bu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi’nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirket veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. Mia Rental hiç bir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır.

Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi ifade etmektedir.

Mia Rental, kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir.

Mia Rental, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. Mia Rental’ın gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, Mia Rental sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, Mia Rental’ın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

Mia Rental, sitesi dâhilinde başka sitelere link verebilir. Mia Rental, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.

Mia Rental, gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

Mia Rental, kullanıcılara ve kullanıcıların Mia Rental sitesinin kullanımına dair bilgileri, teknik bir iletişim dosyasını (Çerez – Cookie) kullanarak elde edebilir. Ancak, kullanıcılar dilerlerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyası gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.

İHTİLAFLAR

Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Kuşadası İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

VİLLALARIMIZDAN/DAİRELERİMİZDEN HERHANGİ BİRİNE REZERVASYON YAPTIRAN MÜŞTERİLER YUKARIDAKİ ŞARTLARIN TAMAMINI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. BU ŞARTLARIN HERHANGİ BİRİNE AYKIRI DAVRANIŞ, “MİA RENTAL’E” REZERVASYONLARI TEK TARAFLI İPTAL ETME, GERİ ÖDEME YAPMAMA VE ÜCRETİN TAMAMINI TALEP ETME HAKKI VERİR.